Giyim Bayiliğiİş Fikirleri

Butik Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Butik Açmak İsteyenlere Tavsiyeler İş kurmak için hazırlanıyorsunuz ve aklınızda butik açmak var. Dışardan ışıltılı vitrinler ile göz kamaştırıcı bir iş olarak görülen butikler ile ilgili her detaya hakim olursanız, işinizde başarıya ulaşmanız o denli kolay olur.

İşte, Size Butik Açmadan Önce Bazı Tavsiyeler…

Sosyal Medya Kullanmayı İyi Bilmelisiniz

Bir butik açmayı düşünüyorsanız, sosyal medyada aktif olarak yer almanız gerekir. Bunun en önemli sebebi de, hem online satışların çok fazla öne çıkması hem de artık pazarlama stratejilerinde sosyal medyanın çok etkili olmasıdır. Varlığınızı müşterilere hatırlatmak, sattığınız ürünleri online ortamda a sergileyebilmek için bir e-ticaret sitenizin de olabileceği gibi, mutlaka Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya mecralarında da yer almalısınız.  Bu sayede, satışlarınız artar ve çok ciddi para kazanabilirsiniz.

Müşterilerinize Satış Yaparken Açık Olun ve İyi Bir Satış Stratejisi Kurun

Butiğinizde ürünlerinizi satarken, gelen müşteriler ne aldığını ve ne kadara aldığını bilmek isterler. Aldıkları ürünün içeriğini merak ederler ve sorular sorabilirler. Müşterilerinizin sorularına doyurucu cevaplar vermelisiniz. Onların ufkunu genişletecek öneriler sunabilirsiniz. Satış yaparken müşterinizin ilgisinin artık butiğinizden uzaklaştığını hissediyorsanız, o ana göre satış politikanızı hızlıca revize edip ilgisini çekmeyi başaracak satış stratejileri kurmalısınız.

Siz Bir Yerden Malzeme Alırken Pazarlık Yapmayı Bilmelisiniz

Müşterileriniz sizlerle nasıl pazarlık yapıyorsa, siz de ürünlerinizi alırken pazarlık yapabilirsiniz. Çünkü müşterilerinize pazarlık sonucu indirimli ürün sunabilme ihtimaliniz vardır. Siz sattığınız ürünleri yüksek rakamlara aldığınızda indirim şansınız azalır ve müşterilerinizin beklentileri bir nebze de olsa boşa çıkmış olur ya da siz müşterilerinizi kırmamak adına indirim sağlarsınız ve kazancınız düşer. Bu nedenle, yapılabilecek bir indirim söz konusu olduğunu düşünüyorsanız, size sunulan ilk fiyatı kabul etmeyip indirim isteyebilirsiniz. Mümkün mertebe de kendi sattığınız ürünlerde çok fazla indirime gitmeyin.

İşlerinizde Yardımcı Olması İçin Çevrenizdekilerden Yardım İsteyin

Bir butik açtığınızda sizden beklenen şey kuşkusuz ki satış ve pazarlama… Ancak butik açmak ile iş bitmez, bu düzenin arkasında bir hazırlık süreci var ve yeni iş kurarken maalesef ki girişimciler bunları göz ardı edebiliyor. Muhasebe işlerinizde destek olabilecek, etkinlik düzenlemede yardımcı olabilecek, pazarlama konusunda yol gösterecek kişilerden yardım istemekten çekinmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu