İnternetten Para Kazanma

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi İl önce makalemize geçmeden evvel  domain nedir onu öğrenelim. Domain adı (alan adı) bir web sitesi ismidir. Örnek vermek istersek ; Google’ın domain adı google.com‘dur. Bu işten ciddi anlam da kazanç sağlanmaktadır bu kazançlardan sizlere birkaç örnek de verecek olursak eğer ;

2005 yılında LasVegas.com adresi 90 milyon dolara

Dünya tarihinde şu ana dek en yüksek fiyata satılan domain cars.com oldu. Bu site adı tam 872 milyon dolara satıldı. Yani bu işte nasıl paralar kazanabileceğinizi kaçırmayın görün isterim.

Evde ek iş imkanları arasında yer alan ve gün geçtikçe bu işe yönelen bir çok kişi olmakla beraber yine bu işi yaparak çok ciddi rakamlar kazanılmaktadır. Domain alıp satmak oldukça basit bir işlem gibi görünse de bilinmesi gereken püf noktaları bulunmakta ve iyi analiz edilmesi gereken bir sektördür.

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi Nasıl Yapılır?

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi Şunu sizlere belirtmek isterim ki Domain alım satımı yaparak büyük paralar kazanma ihtimali biraz azdır.Ancak bu alanda çaba göstermenin meyve verdiğini gösteren de pek çok örnek var. Yani ne kadar ugras o kadar para demektir. Örnek verecek olursak eger ; Ali ismin de bu işe tam zamanlı emek veren bir kişi 60 gün içinde 8 adet site alıp satarak 58.000 dolar kazanç sağlamış durumdadır. Mesela Üstelik sitelerden birini sadece 10 dolara satın alıp 2.600 dolara satabilecek kadar da başarılı olabilmektedir yani bu tamamen sizin elinizdedir.

Domain Alıp Satarak Ne Kadar Kazanabilirim?

Öncelikle aklınız da soru işaretleri olduğunu biliyoruz. İlk olarak cogunuzun merak ettiği bu işi yaparak geçimini sağlayan insanlar var mı? Her işte olduğu gibi tabiki var .Ancak beklenti ve düşünce yapısı çok önem arz etmektedir. Pek çok domain’in sağlam paralara satıldığını söylemek mümkün ancak her yıl milyonlarca domain de el değiştirmektedir. Tamamen emek harcama işidir oturduğunuz yerden bekleme işi değildir.

Domain Satarak İnternetten Para Kazan

Bu nedenle sağlam paralara satılan domain adları genelde istisna teşkil eder. O yüzden bu işe girişme aşamasında beklentilerinizi doğru ayarlamalısınız. “Bu domain’i alıp 3 ay sonra 100.000 liraya satarım” gibi bir düşünceyle hareket etmenizi tavsiye etmeyiz. Hiçbir iş sabır olmadan olmaz sonuçta değil mi?

Domain alıp satarak internetten ne kadar kazanırım sorusunun net cevabı olmamakla beraber yapmış olduğunuz araştırma, takip ve analiz neticesin de kazancınız da orantılı artmaktadır. Domain satarak para kazanan bir çok kişi de olduğu gibi bu işten aylık bin türk lirası kazanabileceğiniz gibi 10 bin ve daha fazla kazanabilme imkanınız da bulunmaktadır. Bu miktar tam olarak sizlerin becerisine bağlıdır.

Domain Alım Satımında Risk Var mıdır?

Domain Satarak İnternetten Para Kazan

Her alan da olduğu gibi tabi ki bu iş alanın da da risk vardır. Bu riskler yanlış domain seçiminden kaynaklı aldığınız ismi satamamanız sebebi ile uğrayacağınız zarardan ibrettir. Bu sebeple yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu sektöre giriş yaptıktan sonra domain alıp ve satmak için seçeceğiniz isimleri iyi araştırarak almanız gerekmekte olup, bu sayede riskinizi minimum seviyeye indirerek ilerleyebilirsiniz.

Domain’i Nerede Satabilirim?

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi Bu işe girdiniz veya araştırma içindesiniz almış olduğunuz domaini nerede satarım diye araştırıyorsanız. Bu iş için bir çok platform bulunmaktadır. Hemen hemen bir çok platform da bu işi yapmanız için gerekli alan bulunmakta olup, satıcılar rahatlıkla ve ücretsiz bir şekilde satış paylaşımları yapabilmektedir. Aşağıda bir kaç platformun isim ve linklerini sizler için paylaşıyor olacağız.

yukarı da bahsetmiş olduğumuz platformlara üye olarak satış işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Domain Satarak İnternetten Para Kazanma Yöntemi başlıklı yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu