Gıda BayiliğiSektörel Haberler

Mahkeme Fırını’ndan Bayilik Fırsatı

Mahkeme Fırını’ndan Bayilik Fırsatı Kim pastane ürünlerini, unlu mamulleri sevmez ki? Pastalar, börekler, tatlılar, çörekler ve daha neler neler… Çoğu kişinin beğeni ile tükettiği unlu mamuller ürünlerinin satışını yapabileceğiniz, iyi kazanç sağlayabileceğiniz bir işletmeniz olsun istemez miydiniz? İşte, Mahkeme Fırını’ndan bayilik fırsatı!

Bir asrı deviren marka!

Mahkeme Fırını Hakkında

Mahkeme Fırını markasının hikayesi çok eskilere dayanıyor. Bursa merkezli bir işletme olan Mahkeme Fırını’nın hikayesi 1892’de Ali ve Mehmet Bey’in 93 muhaciri olarak addedilen dönem durumlarından dolayı ülkeye gelişleri ve orada ilk fırınlarının açılması ile başlıyor. Tam işlerinin başında, mesleklerini icra ederken o zamanlarda Balkan Harbi patlak verir ve Ali Bey ile Mehmet Bey askere giderler. Maalesef ki ikisi de şehit düşer ve fırının başlangıcının ilk kuşağı aramızdan ayrılmış olur.

Mahkeme Fırını

Ardından ikinci kuşak bu işi devam ettirmek için kolları sıvar. İsmail Bey, 10 yaşındayken Harran Usta’nın yanında, Alnoyacılar fırınında çırak olarak başlar. İsmail Bey, Harran Usta’dan mesleki detayları, incelikleri öğrenir ve geçmişinde de ailesinden böyle bir yetenek olduğundan İsmail Bey de ustası kadar başarılı olur. İsmail Bey, 1922 yılında İzmir’de ilk işyerini açarak mesleğini icra etmeye başlıyor. Kısa süre sonra Bursa’ya dönüp orada bir fırın açarak fırınını işletmeye devam ediyor. İsmail Bey’in peşini de savaşlar bırakmıyor ve ikinci dünya savaşında seferberlik ilan edildiğinde unlu mamullerin satışı yasaklandığı için bir süre çalışamıyor. Savaş bitip yasaklar kalktığında, 1944’lü yıllarda İsmail Usta, şu an halen bugün bulunduğu yer olan noktada Mahkeme Fırını’nı açarak yıllar içerisinde unlu mamuller sektöründe önemli bir marka haline geliyor.

Ardından üçüncü kuşak Mehmet Kırpaçlar, görevi devralıyor ve 43 yıl boyunca, 2004 yılına kadar mesleğini başarıyla sürdürüyor. Hatta Mehmet Bey o kadar başarılı oluyor ki, Mehmet Bey’in kurabiyelerinin ünü Bursa sınırları aşıyor. Bunun üzerine de Mehmet Bey pek çok plaket alıyor.

Dördüncü kuşağa Alaaddin Kuzencik’e geçen marka, itibarını arttırarak devam ediyor. Alaaddin Bey, Rum Harran Usta’nın çıraklarından biri olan İbrahim Usta’nın torunu olarak, aldığı bayrağı taşımaya devam ediyor. Mehmet Kırpaçlar yaşlanıp da fırını götüremeyecek olunca, bu tarihi mirası kaybetmemek için devralan Alaaddin Kuzencik’in Gemlik’te Çınarlı Fırın isminde kendisine ait bir fırını mevcut.

Alaaddin Kuzencik

Mahkeme Fırını İçin Yatırım Bilgileri Nelerdir?

Mahkeme Fırını’ndan bayilik alabilmek için gerekli bilgiler paylaşılmamış olup, marka sahipleri gerekli bilgileri, bayilik ilerleyiş sistemini karşılıklı görüşmede paylaşabileceklerini belirtmektedir.

Mahkeme Fırını’ndan Bayilik Almanız Durumunda Avantajınız Ne Olur?

Mahkeme Fırını, bir asrı devirmiş ve tarih kokan bir marka olduğu için, bu kültürel mirası devam ettirebilme mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Ayrıca, bayatlamayan kurabiye formülleri ile müşterilerinizin kalbini çalarak çok iyi kazanç elde edebilirsiniz. Yatırım yapmak isteyen ve bu alana yönelen kişiler için, marka sahipleri de çok destekçi olduğundan, markanın desteği hep yanınızda olacaktır.

Mahkeme Fırını’ndan Bayilik

Mahkeme Fırını’nın Bayilerinden Beklentileri Nelerdir?

Mahkeme Fırını’ndan bayilik almayı düşünenler, bu beklentileri karşılıklı görüşmede daha net şekilde öğrenebilecektir. Ancak temel olarak, marka sahiplerinin bayilerinden beklentisi, yatırımlarını Mahkeme Fırını gibi köklü bir firmayla geliştirmek isteyen ve bu kültürel mirası gelecek nesillere aktarabilecek kişileri bayilik sistemine dahil etmek istemektedir.

Siz de unlu mamuller sektöründe yer almak, köklü bir çatının altında olarak müşterilerinize bu hissiyatı geçirebilecek çalışmalarda bulunmak istiyorsanız, Mahkeme Fırını’ndan bayilik almak için hemen marka sahipleri ile iletişime geçebilirsiniz. Çok talep gören bir sektörde kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu