İnternetten Para Kazanma

Sosyal Medya İle Zengin Olan Gençler!

Pek çok insanın hayalinde ünlü olmak ve tabi ki zenginleşmek var. Eskiden daha çok oyuncular, şarkıcılar, futbolcular gibi özel işler yapan insanlar ünlü ve zenginken, artık durum teknoloji çağının gelişmesiyle birlikte değişti. Artık pek çok insan sosyal medya sayesinde hem ünlüler, hem de oldukça iyi kazanç sağlayabiliyorlar.

İşte size sosyal medya üzerinde yeteneklerini göstererek hem ünlü hem zengin olan gençler!

The Blonde Salad

Gerçekn ismi Chiara Ferragni 28 yaşındaki hukuk öğrencisi, 2009 yılında kurduğu moda bloğu The Blonde Salad sayesinde günümüzde üne ve paraya kavuşanlardan… Kendisi amatör şekilde başladığı blog yolculuğunu profesyonel iş hayatına dönüştürebilen en başarılı kişilerden birisi. The Blonde Salad bir moda blogu olarak yayın hayatına girdiğinde, Chiara Ferragni kendi beğenisi ve ilgi alanlarına göre blogunda moda, seyahat, yaşam tarzı içeriklerini yayınlamaya başladı. Ancak o kadar başarılı bir süreç yürüttü ki, Chiara Ferragni’nin bloguna şu an günlük neredeyse 110.000 kişi ziyaret ediyor. Kendisi blog sayesinde şu anki kazancının %30’unu elde ediyor. Ama zengin olmasını sağlayan şey blog değil, onun sayesinde açılan kapılar… Chiara Ferragni adını duyurduktan sonra pek çok moda markasıyla ortaklık kurarak şu an 8 milyon dolar civarında bir para kazanıyor. Kendi ayakkabı markasını çıkarttığını söylemeden geçmeyelim…

Roman Atwood

Roman Atwood, şu anda Amerikalı bir komedyen olarak hem büyük bir servetin hem de şöhretin sahibi! 37 yaşındaki ünlü komedyen, 2010 yılında açtığı Youtube hesabında komedi alanında pek çok video çekti. Bu videoları daha öncesinde de, henüz lisedeyken de çeken Roman Atwood şu an milyonlarca insanın gülümsemesinde önemli bir rol oynuyor.

Youtube kanalının tutulmasından sonra hayatı değişen Roman Atwood, şu an 10 milyondan daha fazla takipçisi var ve 8 milyon dolarlık bir servetin de sahibi… Videoları ise günümüzde 5 milyardan fazla kez izlenmiş durumda.

Rosanna Pansino

Amerikalı bir fırıncı, pastacı olan Rosanna Pansino, 2010 yılında Youtube serüvenine başladı. Youtube üzerinden pastacılık ürünlerini pişirerek üne kavuşan Rosanna Pansino, şu an Amerika’da bilinen en iyi pişirme kanalı olarak Nerdy Nummies serisi ile ünün yanında büyük bir servetin de sahibi oldu.

Ufacık tefecik ama bir o kadar da sevimli halleriyle kısa sürede çok sevilen bir ekran yüzü haline gelen Rosanna Pansino, 12 milyondan fazla takipçisi ve 3 milyardan fazla görüntüleme sayısı ile 6 milyon dolardan daha fazla kazanıyor. Hatta bazen çevresindeki arkadaşlarını da Youtube kanalına davet ederek çok eğlenceli videolara dönüştüren Pansino, her Salı günü yayınladığı videolarla izleyenlerinin kalbini çalmayı başarıyor.

Justin Bieber

Justin Bieber ismini duymayan neredeyse yoktur. Bu ünlü star da şöhret basamaklarını tırmanmadan önce sosyal medya sayesinde başarıyı elde edenlerden… Çünkü Justin Bieber da bu şöhreti ve şu anki servetini Youtube’a borçlu olanlardan birisi.

Bieber’ın annesi o daha bir çocukken yaptığı dansları ve söylediği şarkıları videoya kaydedip, bu videoları da Youtube kanalına ekliyordu. Annesi, oğlunun bu dans ve müziklerini çok sevdiği için, bu videoları ailesine ve arkadaşlarına izletmek için aslında Youtube2a ekliyordu. Ancak sonrasında işler değişti ve bu masumane paylaşımlar, Bieber’ın büyük bir şöhret sahibi olmasını sağladı. Bu videoları izleyip Bieber’i keşfeden Usher’ın sayesinde, Bieber şu an daha 20’li yaşlarını sürerken aynı zamanda 200 milyon dolarlık bir servetin de sahibi!

Aslen Kanadalı olan Justin Bieber, kendisi keşfedildikten sonra Amerika’ya taşındı ve tüm dünyanın tanıdığı bir süperstar oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu